O mnie

Szanowni Państwo

Na podstawie zdobytej w ciągu ostatnich prawie 30 lat wiedzy i doświadczeniu chciałbym pomóc Państwu w prowadzeniu działalności gospodarczej, w szczególności poprzez zaoferowanie:

Zachęcam Państwa do częstego odwiedzania mojej strony, na której często zamieszczał będę „Krótkie (bezpłatne) porady”, niekiedy w sposób humorystyczny przestawiając poważne i istotne kwestie dla Przedsiębiorcy.

Poniżej przedstawiam Państwu informacje o sobie.

Szanowni Państwo

Posiadam ponad 30 lat doświadczeń w doradztwie biznesowym, bliższe dane znajdziecie Państwo klikając w odpowiednie niebieskie kafelki na dole strony lub w linki CV”„Dane uzupełniające do CV”,„Dokumenty potwierdzające dane zawarte w CV

W działalności gospodarczej ważne są zarówno doświadczenie jak i wiedza, bliższe dane znajdziecie Państwo klikając w odpowiednie niebieskie kafelki na dole strony lub w linki Dokumenty potwierdzające dane zawarte w CV oraz Referencje

Korzystając z moich usług możecie Państwo połączyć: bardzo duże doświadczenie w doradztwie biznesowym (kafelki CV”„Dane uzupełniające do CV”,„Dokumenty potwierdzające dane zawarte w CV) oraz wiedzę, popartą chociażby odpowiednimi dokumentami (kafelki Dokumenty potwierdzające dane zawarte w CV oraz Referencje).

W formie skondensowanej możecie Państwo przeczytać o mnie również poniżej:

Posiadam ponad 30 letnie doświadczenie w doradztwie biznesowym, co opisałem szczegółowo pod kafelkami „CV”, „Dane uzupełniające do CV”, „Dokumenty potwierdzające dane w CV” do których można również wejść korzystając z linków CV”, „Dane uzupełniające do CV”, „Dokumenty potwierdzające dane w CV”.

Współpracuję z bardzo dobrymi doradcami podatkowymi (mimo, iż sam ukończyłem aż dwukrotnie „Kurs specjalistów podatkowych” przy Izbach Skarbowych w Katowicach oraz Krakowie), a także z prawnikami, informatykami oraz specjalistami z innych dziedzin.

Nie są to osoby przypadkowe, są to specjaliści sprawdzeni na podstawie, niejednokrotnie kilkunastoletniej współpracy.

W ciągu tylko 2 lat wykonałem biznes plany oraz wnioski o dofinansowanie unijne na wartość inwestycji przekraczającą 37.000.000,00 PLN netto. Szersze informacje zawarte są po kafelkiem „Referencje”, do którego można również wejść korzystając z linku „Referencje”.

Posiadam bardzo szeroką wiedzę marketingową. Moja firma przez 10 lat była jedynym przedstawicielstwem krajowym Międzynarodowych Targów Poznańskich (MTP) (PIF). Przez wiele lat byłem członkiem Polskiej Korporacji Targowej.

Byłem doradcą Polskiej Agencji Rozwoju Regionalnego, a także Sekretarzem Komisji Bankowości Finansów i Podatków.

Byłem członkiem Komisji Polityki Regionalnej i Gospodarczej Sejmiku Wojewódzkiego.

W roku 1990 założyłem działalność gospodarczą pod firmą „Biuro Doradztwa Pośrednictwa Handlu i Obsługi Biznesu Jan Plesiński”. Ze względu na ogromny rozwój internetu z czasem nazwa uległa niewielkiej modyfikacji i jest niezmienna do dnia dzisiejszego.

Jak można wywnioskować zarówno z poprzedniej, jak i obecnej nazwy, moją główną działalnością zawsze było doradztwo.

Również w trakcie pracy etatowej na stanowisku dyrektora w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach jednym z zasadniczych moich pól działania było doradztwo.

Zrealizowałem wiele projektów doradczych, a także biznes planów do wniosków o dofinansowanie unijne, z których zaledwie kilka nie zostało zrealizowanych, najczęściej z powodu wycofania wniosku przez Wnioskodawcę z powodu zmiany planów inwestycyjnych.

Przykładowo, tylko w latach 2002-2004 w ramach programów pomocowych Unii Europejskiej wykonałem biznes plany wraz z wnioskami o dofinansowanie ze środków unijnych na kwotę inwestycji przekraczającą 37.000.000,00 PLN netto.

Beneficjenci otrzymali pomoc ze środków Unii Europejskich oraz krajowych w formie bezzwrotnych dotacji w wysokości sięgającej 15.000.000,00 PLN

Później danych nie publikowałem, aby nie drażnić konkurencji.

Zasadą moją jest, że wszystko, co dotyczy konkretnego przedsiębiorcy obejmuję ścisłą tajemnicą, do tego stopnia, że nie zamieszczam nawet listów referencyjnych podmiotów, mówiących o projektach wykonanych w ciągu ostatnich 10 latach. W związku z powyższym w zakładce „Referencje” znajdziecie tylko niektóre z pism rekomendacyjnych wystawionych w roku 2018, a dotyczących współpracy sprzed ponad 10 lat, a nawet dotyczących moich działań mających miejsce ponad 22 lata temu, wystawionych w roku 2018, więc po owych 22 latach.

Ponieważ cenię Państwa czas i nie chcę, abyście marnowali go na kilkukrotne nieskuteczne połączenia (np. z powodu “linia zajęta”) proszę o wcześniejszy kontakt e-mailowy z Państwa strony.

Na każdy e-mail odpowiem osobiście, e-mailowo lub telefonicznie w zależności od Państwa życzenia.